Facebook

Coupe d'Europe 3-Cushion - Qualifications and Final


Organized by
Confédération Européenne de Billard
Delegate
GUIRAUD Jean-pierre
Event dates
26-06-2019 00:00 - 30-06-2019 00:00
Time Schedule

Qualifications: Wednesday to Friday (see MATCHES)

 

Final: Saturday and Sunday

 

SATURDAY, JUNE 29TH

(09:00) – Opening Ceremony

(10:00 / 18:45) – Matches of Finalist Groups 1 and 2 (8 tables) (3 matches with FC Porto

team live TV)

(all team at the same time)

10:00 - 11:45 - 13:30 - 15:15 - 17:00 - 18:45

 

SUNDAY, JUNE 30TH

(09:30 / 16:30) – Matches of Semi finals and Final (4 tables)

(09:30) – 1st Semi final – Live on TV

(11:30) – 2nd Semi final – Live on TV

(16:30) – Final – Live on TV

(18:30) – Closing Ceremony

(20:30) – Closing Dinner

For Closing Dinner, all the teams are invited, and they must inform how many people will

be present (maximum 6 people per team)

Discipline
3-Cushion
Table format
Match Table
Material
Simonis 300 Rapid
Balls
Super Aramith Pro-Cup Prestige
Registrations

 

 

Playing system

8 tables

Qualifications: 21 teams = 4 groups of 4 + 1 group of 5

 

6 teams qualified for the Final:

- first team of each group

- 1 best 2nd (general average)

 

Distance

40 pts

Placed sportsmen

FBN Tekstil BSK  (TR): Title holder

FC PORTO (PT): Organizator

Entry fee

 

Sports promotion price

 

 

 

 

 

 

 

Location
Dragao Caixa
Address
Via Futebol Clube do Porto s/n
City
4350-414 Porto
Country
Portugal
Informations

Alípio Jorge Fernandes
e-mail: bilhar@fcporto.pt

 

 

Team
Registration
Status
FC PORTO
JASPERS Dick
SANCHEZ Daniel
BLOMDAHL Torbjörn
MYUNG Woo cho
COSTA Rui manuel
FERREIRA Joao pedro
SANTOS Oliveira
PRT 0
Confirmed
MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜ
KILICASLAN Aziz 1
ÖZDEN Selim 2
ÖZCELIK Adem 3
BAYRAMOĞLU Temel kaptan 4
GÜRÜN Bahadır Reserve 5
TUR 3
Confirmed
DİYARBAKIR BILARDO SPOR KULUBU
CENET Lütfi 1
TÜZÜL Murat 2
YAMAN Haci arap 3
BAYATLI Ahmet 4
YÜKSEL Adnan Reserve 5
BULUT Savas Reserve 6
TUR 2
Canceled
BC Elite Wien
HORVATH Andreas 1
SCHMIED Georg 2
MÜLLER Manfred 3
RAMACHER Hans-gerd 4
AUT 2
Confirmed
WBA - Wiener Billard Assoziation
KAHOFER Arnim 1
MAURER Claus 2
MAKIK Karl 3
THUER Herbert 4
SIMPERLER Andreas Reserve 5
AUT 1
Confirmed
Varde BK
LEPPENS Eddy 1
ANDERSEN Thomas 2
HANSEN Brian 3
SCHRODER Allen 4
PEDERSEN Kim krogh Reserve 5
DNK 2
Confirmed
BC Stuttgart
FRINGS Torsten 1
DURDU Ramazan 2
STAMM Lukas 3
KABAK Gürhan 4
VAN TRAN Nami Reserve 5
CONDELLO Antonio Reserve 6
HOFELE Steffen Reserve 7
PHILLIPI Klaus Reserve 8
KUGEL Ronny Reserve 9
SCHULE Dieter Reserve 10
DEU 2
Confirmed
1. BCC Witten
LINDEMANN Ronny 1
GöKMEN Murat 2
BATEN Volker 3
BLONDEEL Simon 4
BLONDEEL Fabian Reserve 5
BETTZIECHE Edgar Reserve 6
DEU 1
Confirmed
MORANGIS CYLLENE
MERCKX Eddy
UYMAZ Birol
ROUX Jean-christophe
REVERCHON Jean
FRA 2
Confirmed
A.S.D. BILLIARDS CAFE'
POLYCHRONOPOULOS Nikos 1
PALAZON Javier 2
SCIACCA Emilio 3
ORLANDO Francesco 4
MANNINO Francesco Reserve 5
VISCO' Aldo Reserve 6
ITA 1
Confirmed
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA
HERNANDEZ Raul 1
CARRASCO Jose antonio 2
ANGUITA Carlos 3
GUIRAO Orenes jose diego 4
MERCADER Mario Reserve 5
GARCIA Adria Reserve 6
IVAN Mayor Reserve 7
PEÑA Daniel Reserve 8
JUAN JOSE Pereyra Reserve 9
ESP 2
Confirmed
ASOCIACION BILLAR PALMA
ZAPATA GARCIA Juan david 1
CRESPO Carlos 2
FERNANDEZ Ruben 3
GARRIGA Jordi 4
BOTE Juan bouterin Reserve 5
ESP 1
Confirmed
De GOEIE QUEUE
JANSSEN Marteen 1
ROEFS Roger 2
DE KOK Joey 3
PEETERS Jurgen 4
VAN HOECK Erwin Reserve 5
VAN HOECK Tim Reserve 6
BEL 2
Confirmed
FBN TEKSTIL BSK
TASDEMIR Tayfun 1
COKLU Murat naci 2
CAPAK Can 3
SALMAN Gokhan 4
TUR 1
Confirmed
BK Grøndal
NELIN Dion 1
CARLSEN Tonny 2
KNUDSEN Brian 3
SORENSEN Jacop 4
LOHSE Michael Reserve 5
JOHANSEN Dan Reserve 6
DNK 1
Confirmed
BILLARD CLUB BAULOIS
CAUDRON Frédéric 1
BURY Jeremy 2
DE BRUIJN Jean paul 3
DEVOGELAERE Mikaël 4
BRANTS Rony Reserve 5
SWITALA Joel Reserve 6
FRA 1
Confirmed
BC DEURNE
PHILIPOOM Jozef 1
DIELIS Ludo 2
GIJSELS Jozef 3
VAN GEYT Ronald 4
EUGENE Vincent Reserve 5
BEL 1
Confirmed
SPORTING CLUB 2000
PAPA Salvatore 1
BITETTI Andrea 2
DI FILIPPO Alessandro 3
GRASSO Giuseppe 4
SAPUPPO Davide Reserve 5
CHIOVETTA Giuseppe Reserve 6
MINGIARDI Domenico Reserve 7
FINOCCHIARO Francesco Reserve 8
NICOLOSI Enrico Reserve 9
BELLIA Salvatore Reserve 10
ITA 2
Confirmed
Billard Club Zürich
BEHZAT Cetin 1
CANTURK Kenan 2
RECH Pierre-alain 3
BOODE Johannes 4
TRONATI Gian paolo Reserve 5
ANTONOPOULOS Giorgio Reserve 6
WASER Gregor Reserve 7
CHE 1
Confirmed
S.I.S. Schoonmaak
HOFMAN Glenn 1
VAN ERP Jean 2
BURGMAN Raimond 3
JORISSEN Jeffrey 4
VAN DAALEN Herman Reserve 5
NLD 1
Confirmed
Sport Lisboa e Benfica
MARTINEZ David 1
MONTES Antonio 2
GOMES Vasco 3
CHAVES Mário 4
SILVA Fernando manuel Reserve 5
SILVA João Reserve 6
TORRES Joaquim Reserve 7
TOMÁS Fernando Reserve 8
PRT 2
Confirmed
Sporting Clube de Portugal
FORTHOMME Roland 1
VAN KUYK Frans 2
THERIAGA Jorge 3
FRANCO Rui edgar 4
VENTURA Luis Reserve 5
ALVES Joaquim Reserve 6
RODRIGUES Francisco Reserve 7
CORREIA José Reserve 8
PRT 1
Confirmed
BK EKVITA KLADNO
NOVAK Radek 1
KOHOUT Stepan 2
ALES Jan 3
MARKUP Petr 4
VASA Marek Reserve 5
KOREC Jaroslav Reserve 6
CZE 2
Confirmed
BC PORUBA
BOHAC Martin 1
HAJEK Radovan 2
GAZDOS Ivo 3
PRECEK Jiri 4
RACEK Milan Reserve 5
DVORACEK Jan Reserve 6
CZE 0
Confirmed


Position
Team
Status
Comment
1
BC PORUBA
BOHAC Martin 1
HAJEK Radovan 2
GAZDOS Ivo 3
PRECEK Jiri 4
RACEK Milan Reserve 5
DVORACEK Jan Reserve 6
2
BK EKVITA KLADNO
NOVAK Radek 1
KOHOUT Stepan 2
ALES Jan 3
MARKUP Petr 4
VASA Marek Reserve 5
KOREC Jaroslav Reserve 6
3
Sporting Clube de Portugal
FORTHOMME Roland 1
VAN KUYK Frans 2
THERIAGA Jorge 3
FRANCO Rui edgar 4
VENTURA Luis Reserve 5
ALVES Joaquim Reserve 6
RODRIGUES Francisco Reserve 7
CORREIA José Reserve 8
4
Sport Lisboa e Benfica
MARTINEZ David 1
MONTES Antonio 2
GOMES Vasco 3
CHAVES Mário 4
SILVA Fernando manuel Reserve 5
SILVA João Reserve 6
TORRES Joaquim Reserve 7
TOMÁS Fernando Reserve 8
5
S.I.S. Schoonmaak
HOFMAN Glenn 1
VAN ERP Jean 2
BURGMAN Raimond 3
JORISSEN Jeffrey 4
VAN DAALEN Herman Reserve 5
6
Billard Club Zürich
BEHZAT Cetin 1
CANTURK Kenan 2
RECH Pierre-alain 3
BOODE Johannes 4
TRONATI Gian paolo Reserve 5
ANTONOPOULOS Giorgio Reserve 6
WASER Gregor Reserve 7
7
SPORTING CLUB 2000
PAPA Salvatore 1
BITETTI Andrea 2
DI FILIPPO Alessandro 3
GRASSO Giuseppe 4
SAPUPPO Davide Reserve 5
CHIOVETTA Giuseppe Reserve 6
MINGIARDI Domenico Reserve 7
FINOCCHIARO Francesco Reserve 8
NICOLOSI Enrico Reserve 9
BELLIA Salvatore Reserve 10
8
BC DEURNE
PHILIPOOM Jozef 1
DIELIS Ludo 2
GIJSELS Jozef 3
VAN GEYT Ronald 4
EUGENE Vincent Reserve 5
9
BILLARD CLUB BAULOIS
CAUDRON Frédéric 1
BURY Jeremy 2
DE BRUIJN Jean paul 3
DEVOGELAERE Mikaël 4
BRANTS Rony Reserve 5
SWITALA Joel Reserve 6
10
BK Grøndal
NELIN Dion 1
CARLSEN Tonny 2
KNUDSEN Brian 3
SORENSEN Jacop 4
LOHSE Michael Reserve 5
JOHANSEN Dan Reserve 6
11
De GOEIE QUEUE
JANSSEN Marteen 1
ROEFS Roger 2
DE KOK Joey 3
PEETERS Jurgen 4
VAN HOECK Erwin Reserve 5
VAN HOECK Tim Reserve 6
12
ASOCIACION BILLAR PALMA
ZAPATA GARCIA Juan david 1
CRESPO Carlos 2
FERNANDEZ Ruben 3
GARRIGA Jordi 4
BOTE Juan bouterin Reserve 5
13
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA
HERNANDEZ Raul 1
CARRASCO Jose antonio 2
ANGUITA Carlos 3
GUIRAO Orenes jose diego 4
MERCADER Mario Reserve 5
GARCIA Adria Reserve 6
IVAN Mayor Reserve 7
PEÑA Daniel Reserve 8
JUAN JOSE Pereyra Reserve 9
14
A.S.D. BILLIARDS CAFE'
POLYCHRONOPOULOS Nikos 1
PALAZON Javier 2
SCIACCA Emilio 3
ORLANDO Francesco 4
MANNINO Francesco Reserve 5
VISCO' Aldo Reserve 6
15
MORANGIS CYLLENE
MERCKX Eddy
UYMAZ Birol
ROUX Jean-christophe
REVERCHON Jean
16
1. BCC Witten
LINDEMANN Ronny 1
GöKMEN Murat 2
BATEN Volker 3
BLONDEEL Simon 4
BLONDEEL Fabian Reserve 5
BETTZIECHE Edgar Reserve 6
17
BC Stuttgart
FRINGS Torsten 1
DURDU Ramazan 2
STAMM Lukas 3
KABAK Gürhan 4
VAN TRAN Nami Reserve 5
CONDELLO Antonio Reserve 6
HOFELE Steffen Reserve 7
PHILLIPI Klaus Reserve 8
KUGEL Ronny Reserve 9
SCHULE Dieter Reserve 10
18
Varde BK
LEPPENS Eddy 1
ANDERSEN Thomas 2
HANSEN Brian 3
SCHRODER Allen 4
PEDERSEN Kim krogh Reserve 5
19
WBA - Wiener Billard Assoziation
KAHOFER Arnim 1
MAURER Claus 2
MAKIK Karl 3
THUER Herbert 4
SIMPERLER Andreas Reserve 5
20
BC Elite Wien
HORVATH Andreas 1
SCHMIED Georg 2
MÜLLER Manfred 3
RAMACHER Hans-gerd 4
22
MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜ
KILICASLAN Aziz 1
ÖZDEN Selim 2
ÖZCELIK Adem 3
BAYRAMOĞLU Temel kaptan 4
GÜRÜN Bahadır Reserve 5
Group
Position
Team
Level
1
1
2
3
4
FBN TEKSTIL BSK
BK Grøndal
S.I.S. Schoonmaak
MORANGIS CYLLENE
1/2 Finals
1
2
3
4
FC PORTO
FBN TEKSTIL BSK
BK Grøndal
BILLARD CLUB BAULOIS
2
1
2
3
4
FC PORTO
BILLARD CLUB BAULOIS
Varde BK
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA
A
1
2
3
4
5
S.I.S. Schoonmaak
MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜ
A.S.D. BILLIARDS CAFE'
ASOCIACION BILLAR PALMA
1. BCC Witten
B
1
2
3
4
MORANGIS CYLLENE
WBA - Wiener Billard Assoziation
Varde BK
BC DEURNE
C
1
2
3
4
BILLARD CLUB BAULOIS
BC Elite Wien
Sporting Clube de Portugal
De GOEIE QUEUE
D
1
2
3
4
BK Grøndal
Sport Lisboa e Benfica
BC PORUBA
Billard Club Zürich
E
1
2
3
4
BC Stuttgart
SPORTING CLUB 2000
BK EKVITA KLADNO
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA
         
Date
Match N°
Billard N°
Level
Group
Participant
Match points
Game points
Points
Innings
Average
Best run
26-06-2019 09:30
1
Qualifications
A
A.S.D. BILLIARDS CAFE' (ITA)
ASOCIACION BILLAR PALMA (ESP)
2
0
6
2
143
130
134
134
1.067
0.970
7
7
26-06-2019 09:30
1
1
Qualifications
A
POLYCHRONOPOULOS Nikos
ZAPATA GARCIA Juan david
2
0
40
24
19
19
2.105
1.263
7
7
26-06-2019 09:30
1
2
Qualifications
A
PALAZON Javier
CRESPO Carlos
2
0
40
32
32
32
1.250
1.000
6
6
26-06-2019 09:30
1
4
Qualifications
A
ORLANDO Francesco
GARRIGA Jordi
0
2
23
40
41
41
0.560
0.975
4
5
26-06-2019 09:30
1
3
Qualifications
A
SCIACCA Emilio
FERNANDEZ Ruben
2
0
40
34
42
42
0.952
0.809
4
3
26-06-2019 09:30
2
Qualifications
B
WBA - Wiener Billard Assoziation (AUT)
Varde BK (DNK)
0
2
0
8
105
160
115
115
0.913
1.391
9
9
26-06-2019 09:30
2
6
Qualifications
B
MAURER Claus
ANDERSEN Thomas
0
2
29
40
35
35
0.828
1.142
5
6
26-06-2019 09:30
2
5
Qualifications
B
KAHOFER Arnim
LEPPENS Eddy
0
2
34
40
20
20
1.700
2.000
5
9
26-06-2019 09:30
2
8
Qualifications
B
THUER Herbert
SCHRODER Allen
0
2
15
40
30
30
0.500
1.333
9
7
26-06-2019 09:30
2
7
Qualifications
B
MAKIK Karl
HANSEN Brian
0
2
27
40
30
30
0.900
1.333
3
7
26-06-2019 11:15
3
Qualifications
C
BC Elite Wien (AUT)
Sporting Clube de Portugal (PRT)
0
2
2
6
133
147
143
143
0.930
1.027
5
10
26-06-2019 11:15
3
1
Qualifications
C
HORVATH Andreas
FORTHOMME Roland
2
0
40
27
29
29
1.379
0.931
5
6
26-06-2019 11:15
3
2
Qualifications
C
SCHMIED Georg
VAN KUYK Frans
0
2
39
40
35
35
1.114
1.142
4
10
26-06-2019 11:15
3
3
Qualifications
C
MÜLLER Manfred
THERIAGA Jorge
0
2
26
40
35
35
0.742
1.142
5
6
26-06-2019 11:15
3
4
Qualifications
C
RAMACHER Hans-gerd
FRANCO Rui edgar
0
2
28
40
44
44
0.636
0.909
5
4
26-06-2019 11:15
4
Qualifications
D
Sport Lisboa e Benfica (PRT)
BC PORUBA (CZE)
0
2
0
8
146
160
189
189
0.772
0.846
6
8
26-06-2019 11:15
4
6
Qualifications
D
MONTES Antonio
HAJEK Radovan
0
2
39
40
34
34
1.147
1.176
5
8
26-06-2019 11:15
4
5
Qualifications
D
MARTINEZ David
BOHAC Martin
0
2
38
40
30
30
1.266
1.333
6
6
26-06-2019 11:15
4
7
Qualifications
D
GOMES Vasco
GAZDOS Ivo
0
2
30
40
54
54
0.555
0.740
4
4
26-06-2019 11:15
4
8
Qualifications
D
SILVA Fernando manuel
PRECEK Jiri
0
2
39
40
71
71
0.549
0.563
4
4
26-06-2019 13:00
5
Qualifications
E
SPORTING CLUB 2000 (ITA)
BK EKVITA KLADNO (CZE)
0
2
2
6
146
159
246
246
0.593
0.646
8
7
26-06-2019 13:00
5
1
Qualifications
E
PAPA Salvatore
NOVAK Radek
0
2
37
40
33
33
1.121
1.212
8
7
26-06-2019 13:00
5
2
Qualifications
E
BITETTI Andrea
KOHOUT Stepan
0
2
32
40
48
48
0.666
0.833
4
4
26-06-2019 13:00
5
3
Qualifications
E
DI FILIPPO Alessandro
ALES Jan
2
0
40
39
73
73
0.547
0.534
4
4
26-06-2019 13:00
5
4
Qualifications
E
GRASSO Giuseppe
MARKUP Petr
0
2
37
40
92
92
0.402
0.434
4
4
26-06-2019 13:00
6
Qualifications
A
MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜ (TUR)
1. BCC Witten (DEU)
2
0
6
2
156
115
141
141
1.106
0.815
8
7
26-06-2019 13:00
6
5
Qualifications
A
KILICASLAN Aziz
LINDEMANN Ronny
0
2
36
40
27
27
1.333
1.481
7
7
26-06-2019 13:00
6
6
Qualifications
A
ÖZDEN Selim
GöKMEN Murat
2
0
40
33
54
54
0.740
0.611
4
4
26-06-2019 13:00
6
7
Qualifications
A
ÖZCELIK Adem
BATEN Volker
2
0
40
11
20
20
2.000
0.550
8
2
26-06-2019 13:00
6
8
Qualifications
A
BAYRAMOĞLU Temel kaptan
BLONDEEL Simon
2
0
40
31
40
40
1.000
0.775
8
3
26-06-2019 14:45
7
Qualifications
B
MORANGIS CYLLENE (FRA)
BC DEURNE (BEL)
2
0
8
0
160
95
116
116
1.379
0.818
9
5
26-06-2019 14:45
7
2
Qualifications
B
UYMAZ Birol
DIELIS Ludo
2
0
40
19
25
25
1.600
0.760
6
4
26-06-2019 14:45
7
1
Qualifications
B
MERCKX Eddy
PHILIPOOM Jozef
2
0
40
23
22
22
1.818
1.045
8
5
26-06-2019 14:45
7
4
Qualifications
B
REVERCHON Jean
VAN GEYT Ronald
2
0
40
21
27
27
1.481
0.777
5
3
26-06-2019 14:45
7
3
Qualifications
B
ROUX Jean-christophe
GIJSELS Jozef
2
0
40
32
42
42
0.952
0.761
9
5
26-06-2019 14:45
8
Qualifications
C
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
De GOEIE QUEUE (BEL)
2
0
6
2
159
86
103
103
1.543
0.834
9
5
26-06-2019 14:45
8
5
Qualifications
C
CAUDRON Frédéric
JANSSEN Marteen
2
0
40
15
17
17
2.352
0.882
9
3
26-06-2019 14:45
8
6
Qualifications
C
BURY Jeremy
ROEFS Roger
2
0
40
13
22
22
1.818
0.590
7
5
26-06-2019 14:45
8
8
Qualifications
C
DEVOGELAERE Mikaël
PEETERS Jurgen
2
0
40
18
34
34
1.176
0.529
6
4
26-06-2019 14:45
8
7
Qualifications
C
DE BRUIJN Jean paul
DE KOK Joey
0
2
39
40
30
30
1.300
1.333
9
5
26-06-2019 16:30
9
Qualifications
D
BK Grøndal (DNK)
Billard Club Zürich (CHE)
2
0
8
0
160
79
108
108
1.481
0.731
9
5
26-06-2019 16:30
9
1
Qualifications
D
NELIN Dion
BEHZAT Cetin
2
0
40
8
9
9
4.444
0.888
9
3
26-06-2019 16:30
9
4
Qualifications
D
LOHSE Michael
BOODE Johannes
2
0
40
15
32
32
1.250
0.468
8
3
26-06-2019 16:30
9
2
Qualifications
D
KNUDSEN Brian
CANTURK Kenan
2
0
40
22
32
32
1.250
0.687
9
5
26-06-2019 16:30
9
3
Qualifications
D
SORENSEN Jacop
RECH Pierre-alain
2
0
40
34
35
35
1.142
0.971
7
5
26-06-2019 16:30
10
Qualifications
E
BC Stuttgart (DEU)
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA (ESP)
1
1
4
4
143
137
152
152
0.940
0.901
8
11
26-06-2019 16:30
10
5
Qualifications
E
FRINGS Torsten
CARRASCO Jose antonio
2
0
40
23
44
44
0.909
0.522
5
2
26-06-2019 16:30
10
6
Qualifications
E
DURDU Ramazan
ANGUITA Carlos
0
2
32
40
21
21
1.523
1.904
8
11
26-06-2019 16:30
10
8
Qualifications
E
KABAK Gürhan
MERCADER Mario
0
2
31
40
46
46
0.673
0.869
6
5
26-06-2019 16:30
10
7
Qualifications
E
STAMM Lukas
GUIRAO Orenes jose diego
2
0
40
34
41
41
0.975
0.829
4
6
26-06-2019 18:15
11
Qualifications
A
MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜ (TUR)
A.S.D. BILLIARDS CAFE' (ITA)
1
1
4
4
137
149
123
123
1.113
1.211
9
6
26-06-2019 18:15
11
1
Qualifications
A
KILICASLAN Aziz
POLYCHRONOPOULOS Nikos
0
2
36
40
26
26
1.384
1.538
9
5
26-06-2019 18:15
11
2
Qualifications
A
ÖZDEN Selim
PALAZON Javier
0
2
21
40
28
28
0.750
1.428
3
6
26-06-2019 18:15
11
4
Qualifications
A
BAYRAMOĞLU Temel kaptan
ORLANDO Francesco
2
0
40
36
38
38
1.052
0.947
4
4
26-06-2019 18:15
11
3
Qualifications
A
ÖZCELIK Adem
SCIACCA Emilio
2
0
40
33
31
31
1.290
1.064
8
6
26-06-2019 18:15
12
Qualifications
B
WBA - Wiener Billard Assoziation (AUT)
BC DEURNE (BEL)
2
0
6
2
152
120
189
189
0.804
0.634
7
5
26-06-2019 18:15
12
5
Qualifications
B
KAHOFER Arnim
PHILIPOOM Jozef
2
0
40
21
32
32
1.250
0.656
5
5
26-06-2019 18:15
12
7
Qualifications
B
MAKIK Karl
VAN GEYT Ronald
2
0
40
20
39
39
1.025
0.512
6
3
26-06-2019 18:15
12
6
Qualifications
B
MAURER Claus
GIJSELS Jozef
2
0
40
39
48
48
0.833
0.812
7
4
26-06-2019 18:15
12
8
Qualifications
B
THUER Herbert
EUGENE Vincent
0
2
32
40
70
70
0.457
0.571
3
5
27-06-2019 09:00
13
Qualifications
A
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
1. BCC Witten (DEU)
2
0
8
0
160
126
120
119
1.333
1.058
13
7
27-06-2019 09:00
13
7
Qualifications
A
BURGMAN Raimond
BATEN Volker
2
0
40
34
27
27
1.481
1.259
5
6
27-06-2019 09:00
13
6
Qualifications
A
VAN ERP Jean
GöKMEN Murat
2
0
40
28
33
33
1.212
0.848
5
5
27-06-2019 09:00
13
5
Qualifications
A
HOFMAN Glenn
LINDEMANN Ronny
2
0
40
38
29
29
1.379
1.310
13
7
27-06-2019 09:00
13
8
Qualifications
A
JORISSEN Jeffrey
BLONDEEL Simon
2
0
40
26
31
30
1.290
0.866
8
4
27-06-2019 09:00
14
Qualifications
B
Varde BK (DNK)
MORANGIS CYLLENE (FRA)
2
0
5
3
146
146
106
106
1.377
1.377
11
7
27-06-2019 09:00
14
2
Qualifications
B
ANDERSEN Thomas
UYMAZ Birol
0
2
26
40
19
19
1.368
2.105
11
7
27-06-2019 09:00
14
1
Qualifications
B
LEPPENS Eddy
MERCKX Eddy
2
0
40
33
21
21
1.904
1.571
8
7
27-06-2019 09:00
14
3
Qualifications
B
HANSEN Brian
ROUX Jean-christophe
2
0
40
33
24
24
1.666
1.375
9
6
27-06-2019 09:00
14
4
Qualifications
B
SCHRODER Allen
REVERCHON Jean
1
1
40
40
42
42
0.952
0.952
5
6
27-06-2019 10:45
15
Qualifications
C
BC Elite Wien (AUT)
De GOEIE QUEUE (BEL)
2
0
5
3
155
143
206
206
0.752
0.694
7
13
27-06-2019 10:45
15
5
Qualifications
C
HORVATH Andreas
JANSSEN Marteen
1
1
40
40
30
30
1.333
1.333
7
13
27-06-2019 10:45
15
6
Qualifications
C
SCHMIED Georg
ROEFS Roger
2
0
40
31
45
45
0.888
0.688
3
5
27-06-2019 10:45
15
7
Qualifications
C
MÜLLER Manfred
DE KOK Joey
0
2
35
40
52
52
0.673
0.769
6
4
27-06-2019 10:45
15
8
Qualifications
C
RAMACHER Hans-gerd
PEETERS Jurgen
2
0
40
32
79
79
0.506
0.405
4
3
27-06-2019 10:45
16
Qualifications
D
Sport Lisboa e Benfica (PRT)
Billard Club Zürich (CHE)
2
0
6
2
149
123
154
154
0.967
0.798
8
5
27-06-2019 10:45
16
1
Qualifications
D
MARTINEZ David
BEHZAT Cetin
0
2
29
40
28
28
1.035
1.428
6
5
27-06-2019 10:45
16
2
Qualifications
D
MONTES Antonio
CANTURK Kenan
2
0
40
27
40
40
1.000
0.675
4
3
27-06-2019 10:45
16
3
Qualifications
D
GOMES Vasco
RECH Pierre-alain
2
0
40
30
48
48
0.833
0.625
6
5
27-06-2019 10:45
16
4
Qualifications
D
SILVA Fernando manuel
BOODE Johannes
2
0
40
26
38
38
1.052
0.684
8
4
27-06-2019 12:30
17
Qualifications
E
SPORTING CLUB 2000 (ITA)
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA (ESP)
0
2
1
7
124
160
163
163
0.760
0.981
8
4
27-06-2019 12:30
17
6
Qualifications
E
BITETTI Andrea
ANGUITA Carlos
0
2
30
40
28
28
1.071
1.428
8
4
27-06-2019 12:30
17
7
Qualifications
E
DI FILIPPO Alessandro
GUIRAO Orenes jose diego
0
2
23
40
45
45
0.511
0.888
3
4
27-06-2019 12:30
17
5
Qualifications
E
PAPA Salvatore
CARRASCO Jose antonio
1
1
40
40
44
44
0.909
0.909
5
4
27-06-2019 12:30
17
8
Qualifications
E
GRASSO Giuseppe
MERCADER Mario
0
2
31
40
46
46
0.673
0.869
3
4
27-06-2019 12:30
18
Qualifications
A
A.S.D. BILLIARDS CAFE' (ITA)
1. BCC Witten (DEU)
2
0
6
2
156
109
131
131
1.190
0.832
9
8
27-06-2019 12:30
18
1
Qualifications
A
POLYCHRONOPOULOS Nikos
LINDEMANN Ronny
2
0
40
20
20
20
2.000
1.000
7
3
27-06-2019 12:30
18
2
Qualifications
A
PALAZON Javier
GöKMEN Murat
2
0
40
21
22
22
1.818
0.954
7
8
27-06-2019 12:30
18
3
Qualifications
A
SCIACCA Emilio
BATEN Volker
2
0
40
28
24
24
1.666
1.166
9
4
27-06-2019 12:30
18
4
Qualifications
A
ORLANDO Francesco
BLONDEEL Simon
0
2
36
40
65
65
0.553
0.615
4
4
27-06-2019 14:15
19
Qualifications
B
BC DEURNE (BEL)
Varde BK (DNK)
0
2
2
6
128
153
122
122
1.049
1.254
8
7
27-06-2019 14:15
19
8
Qualifications
B
VAN GEYT Ronald
SCHRODER Allen
0
2
23
40
31
31
0.741
1.290
4
5
27-06-2019 14:15
19
5
Qualifications
B
PHILIPOOM Jozef
LEPPENS Eddy
2
0
40
33
24
24
1.666
1.375
8
7
27-06-2019 14:15
19
7
Qualifications
B
GIJSELS Jozef
HANSEN Brian
0
2
31
40
32
32
0.968
1.250
4
6
27-06-2019 14:15
19
6
Qualifications
B
DIELIS Ludo
ANDERSEN Thomas
0
2
34
40
35
35
0.971
1.142
4
7
27-06-2019 14:15
20
Qualifications
C
Sporting Clube de Portugal (PRT)
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
0
2
2
6
94
159
80
80
1.175
1.987
10
14
27-06-2019 14:15
20
1
Qualifications
C
FORTHOMME Roland
CAUDRON Frédéric
0
2
13
40
15
15
0.866
2.666
4
9
27-06-2019 14:15
20
3
Qualifications
C
THERIAGA Jorge
DE BRUIJN Jean paul
0
2
29
40
18
18
1.611
2.222
6
14
27-06-2019 14:15
20
4
Qualifications
C
FRANCO Rui edgar
DEVOGELAERE Mikaël
0
2
12
40
24
24
0.500
1.666
3
7
27-06-2019 14:15
20
2
Qualifications
C
VAN KUYK Frans
BURY Jeremy
2
0
40
39
23
23
1.739
1.695
10
4
27-06-2019 16:00
21
Qualifications
D
BC PORUBA (CZE)
BK Grøndal (DNK)
0
2
1
7
140
160
123
123
1.138
1.300
7
13
27-06-2019 16:00
21
5
Qualifications
D
BOHAC Martin
NELIN Dion
1
1
40
40
35
35
1.142
1.142
7
13
27-06-2019 16:00
21
6
Qualifications
D
HAJEK Radovan
KNUDSEN Brian
0
2
32
40
24
24
1.333
1.666
6
6
27-06-2019 16:00
21
7
Qualifications
D
GAZDOS Ivo
SORENSEN Jacop
0
2
32
40
29
29
1.103
1.379
4
6
27-06-2019 16:00
21
8
Qualifications
D
PRECEK Jiri
LOHSE Michael
0
2
36
40
35
35
1.028
1.142
5
5
27-06-2019 16:00
22
Qualifications
E
BK EKVITA KLADNO (CZE)
BC Stuttgart (DEU)
0
2
2
6
124
156
185
185
0.670
0.843
7
8
27-06-2019 16:00
22
1
Qualifications
E
NOVAK Radek
FRINGS Torsten
0
2
31
40
36
36
0.861
1.111
7
6
27-06-2019 16:00
22
2
Qualifications
E
KOHOUT Stepan
DURDU Ramazan
0
2
25
40
42
42
0.595
0.952
4
8
27-06-2019 16:00
22
3
Qualifications
E
ALES Jan
STAMM Lukas
0
2
28
40
46
46
0.608
0.869
4
5
27-06-2019 16:00
22
4
Qualifications
E
MARKUP Petr
KABAK Gürhan
2
0
40
36
61
61
0.655
0.590
4
6
27-06-2019 17:45
23
Qualifications
A
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
ASOCIACION BILLAR PALMA (ESP)
2
0
5
3
149
137
107
107
1.392
1.280
8
11
27-06-2019 17:45
23
6
Qualifications
A
VAN ERP Jean
CRESPO Carlos
2
0
40
21
18
18
2.222
1.166
8
5
27-06-2019 17:45
23
7
Qualifications
A
BURGMAN Raimond
FERNANDEZ Ruben
0
2
29
40
26
26
1.115
1.538
5
8
27-06-2019 17:45
23
8
Qualifications
A
JORISSEN Jeffrey
GARRIGA Jordi
2
0
40
36
32
32
1.250
1.125
7
4
27-06-2019 17:45
23
5
Qualifications
A
HOFMAN Glenn
ZAPATA GARCIA Juan david
1
1
40
40
31
31
1.290
1.290
8
11
27-06-2019 17:45
24
Qualifications
B
MORANGIS CYLLENE (FRA)
WBA - Wiener Billard Assoziation (AUT)
2
0
6
2
154
101
138
138
1.115
0.731
8
7
27-06-2019 17:45
24
1
Qualifications
B
MERCKX Eddy
KAHOFER Arnim
2
0
40
24
23
23
1.739
1.043
7
5
27-06-2019 17:45
24
2
Qualifications
B
UYMAZ Birol
MAURER Claus
2
0
40
22
29
29
1.379
0.758
8
7
27-06-2019 17:45
24
4
Qualifications
B
REVERCHON Jean
THUER Herbert
2
0
40
15
35
35
1.142
0.428
6
4
27-06-2019 17:45
24
3
Qualifications
B
ROUX Jean-christophe
MAKIK Karl
0
2
34
40
51
51
0.666
0.784
4
7
27-06-2019 19:30
25
Qualifications
C
De GOEIE QUEUE (BEL)
Sporting Clube de Portugal (PRT)
0
2
0
8
94
160
126
126
0.746
1.269
6
9
27-06-2019 19:30
25
6
Qualifications
C
ROEFS Roger
VAN KUYK Frans
0
2
18
40
23
23
0.782
1.739
3
6
27-06-2019 19:30
25
5
Qualifications
C
JANSSEN Marteen
FORTHOMME Roland
0
2
23
40
30
30
0.766
1.333
5
8
27-06-2019 19:30
25
7
Qualifications
C
DE KOK Joey
THERIAGA Jorge
0
2
26
40
26
26
1.000
1.538
6
9
27-06-2019 19:30
25
8
Qualifications
C
VAN HOECK Tim
FRANCO Rui edgar
0
2
27
40
47
47
0.574
0.851
3
8
27-06-2019 19:30
26
Qualifications
D
Billard Club Zürich (CHE)
BC PORUBA (CZE)
0
2
2
6
131
158
192
192
0.682
0.822
8
5
27-06-2019 19:30
26
2
Qualifications
D
CANTURK Kenan
HAJEK Radovan
0
2
19
40
29
29
0.655
1.379
4
5
27-06-2019 19:30
26
1
Qualifications
D
BEHZAT Cetin
BOHAC Martin
2
0
40
38
38
38
1.052
1.000
8
5
27-06-2019 19:30
26
3
Qualifications
D
RECH Pierre-alain
GAZDOS Ivo
0
2
38
40
56
56
0.678
0.714
5
4
27-06-2019 19:30
26
4
Qualifications
D
BOODE Johannes
PRECEK Jiri
0
2
34
40
69
69
0.492
0.579
3
4
28-06-2019 09:30
27
Qualifications
E
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA (ESP)
BK EKVITA KLADNO (CZE)
2
0
6
2
154
125
164
164
0.939
0.762
7
11
28-06-2019 09:30
27
2
Qualifications
E
ANGUITA Carlos
KOHOUT Stepan
2
0
40
18
29
29
1.379
0.620
7
3
28-06-2019 09:30
27
1
Qualifications
E
CARRASCO Jose antonio
NOVAK Radek
2
0
40
39
35
35
1.142
1.114
7
11
28-06-2019 09:30
27
4
Qualifications
E
MERCADER Mario
MARKUP Petr
2
0
40
28
47
47
0.851
0.595
6
5
28-06-2019 09:30
27
3
Qualifications
E
GUIRAO Orenes jose diego
ALES Jan
0
2
34
40
53
53
0.641
0.754
4
6
28-06-2019 09:30
28
Qualifications
A
MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜ (TUR)
ASOCIACION BILLAR PALMA (ESP)
1
1
4
4
148
144
142
142
1.042
1.014
6
7
28-06-2019 09:30
28
8
Qualifications
A
BAYRAMOĞLU Temel kaptan
BOTE Juan bouterin
2
0
40
25
32
32
1.250
0.781
4
4
28-06-2019 09:30
28
6
Qualifications
A
ÖZDEN Selim
FERNANDEZ Ruben
0
2
29
40
30
30
0.966
1.333
4
7
28-06-2019 09:30
28
5
Qualifications
A
KILICASLAN Aziz
ZAPATA GARCIA Juan david
2
0
40
39
42
42
0.952
0.928
6
5
28-06-2019 09:30
28
7
Qualifications
A
ÖZCELIK Adem
GARRIGA Jordi
0
2
39
40
38
38
1.026
1.052
6
7
28-06-2019 13:00
29
Qualifications
D
BK Grøndal (DNK)
Sport Lisboa e Benfica (PRT)
2
0
5
3
136
131
96
96
1.416
1.364
12
12
28-06-2019 13:00
29
2
Qualifications
D
KNUDSEN Brian
MONTES Antonio
0
2
16
40
24
24
0.666
1.666
4
8
28-06-2019 13:00
29
3
Qualifications
D
SORENSEN Jacop
GOMES Vasco
2
0
40
19
22
22
1.818
0.863
12
4
28-06-2019 13:00
29
1
Qualifications
D
NELIN Dion
MARTINEZ David
2
0
40
32
15
15
2.666
2.133
8
12
28-06-2019 13:00
29
4
Qualifications
D
LOHSE Michael
SILVA Fernando manuel
1
1
40
40
35
35
1.142
1.142
7
5
28-06-2019 13:00
30
Qualifications
E
BC Stuttgart (DEU)
SPORTING CLUB 2000 (ITA)
1
1
4
4
141
133
168
168
0.839
0.791
5
7
28-06-2019 13:00
30
5
Qualifications
E
FRINGS Torsten
PAPA Salvatore
2
0
40
27
36
36
1.111
0.750
5
5
28-06-2019 13:00
30
6
Qualifications
E
DURDU Ramazan
BITETTI Andrea
0
2
34
40
36
36
0.944
1.111
4
3
28-06-2019 13:00
30
7
Qualifications
E
STAMM Lukas
DI FILIPPO Alessandro
2
0
40
26
42
42
0.952
0.619
4
7
28-06-2019 13:00
30
8
Qualifications
E
KABAK Gürhan
GRASSO Giuseppe
0
2
27
40
54
54
0.500
0.740
4
5
28-06-2019 14:45
31
Qualifications
C
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
BC Elite Wien (AUT)
2
0
6
2
148
81
92
92
1.608
0.880
6
6
28-06-2019 14:45
31
4
Qualifications
C
DEVOGELAERE Mikaël
RAMACHER Hans-gerd
2
0
40
6
16
16
2.500
0.375
6
2
28-06-2019 14:45
31
3
Qualifications
C
DE BRUIJN Jean paul
MÜLLER Manfred
2
0
40
8
25
25
1.600
0.320
6
2
28-06-2019 14:45
31
1
Qualifications
C
CAUDRON Frédéric
HORVATH Andreas
0
2
28
40
26
26
1.076
1.538
5
6
28-06-2019 14:45
31
2
Qualifications
C
BURY Jeremy
SCHMIED Georg
2
0
40
27
25
25
1.600
1.080
5
4
28-06-2019 14:45
32
Qualifications
A
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
A.S.D. BILLIARDS CAFE' (ITA)
2
0
6
2
144
135
114
114
1.263
1.184
8
9
28-06-2019 14:45
32
5
Qualifications
A
HOFMAN Glenn
POLYCHRONOPOULOS Nikos
0
2
24
40
21
21
1.142
1.904
6
9
28-06-2019 14:45
32
8
Qualifications
A
JORISSEN Jeffrey
ORLANDO Francesco
2
0
40
32
31
31
1.290
1.032
5
6
28-06-2019 14:45
32
7
Qualifications
A
BURGMAN Raimond
SCIACCA Emilio
2
0
40
34
31
31
1.290
1.096
8
5
28-06-2019 14:45
32
6
Qualifications
A
VAN ERP Jean
PALAZON Javier
2
0
40
29
31
31
1.290
0.935
7
5
28-06-2019 17:45
33
Qualifications
A
ASOCIACION BILLAR PALMA (ESP)
1. BCC Witten (DEU)
2
0
6
2
156
129
144
144
1.083
0.895
9
8
28-06-2019 17:45
33
5
Qualifications
A
CRESPO Carlos
LINDEMANN Ronny
2
0
40
25
32
32
1.250
0.781
7
5
28-06-2019 17:45
33
7
Qualifications
A
GARRIGA Jordi
BATEN Volker
2
0
40
34
29
29
1.379
1.172
6
5
28-06-2019 17:45
33
6
Qualifications
A
FERNANDEZ Ruben
GöKMEN Murat
0
2
36
40
38
38
0.947
1.052
7
5
28-06-2019 17:45
33
8
Qualifications
A
BOTE Juan bouterin
BLONDEEL Simon
2
0
40
30
45
45
0.888
0.666
9
8
28-06-2019 17:45
34
Qualifications
A
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
MECİDİYEKÖY SPOR KULÜBÜ (TUR)
2
0
6
2
154
124
134
134
1.149
0.925
11
9
28-06-2019 17:45
34
1
Qualifications
A
HOFMAN Glenn
KILICASLAN Aziz
2
0
40
31
29
29
1.379
1.068
10
5
28-06-2019 17:45
34
3
Qualifications
A
BURGMAN Raimond
ÖZCELIK Adem
2
0
40
31
31
31
1.290
1.000
11
9
28-06-2019 17:45
34
4
Qualifications
A
JORISSEN Jeffrey
BAYRAMOĞLU Temel kaptan
0
2
34
40
40
40
0.850
1.000
6
9
28-06-2019 17:45
34
2
Qualifications
A
VAN ERP Jean
ÖZDEN Selim
2
0
40
22
34
34
1.176
0.647
7
4
29-06-2019 10:00
35
Final groups
1
FBN TEKSTIL BSK (TUR)
MORANGIS CYLLENE (FRA)
2
0
6
2
151
148
111
111
1.360
1.333
11
9
29-06-2019 10:00
35
1
Final groups
1
TASDEMIR Tayfun
MERCKX Eddy
2
0
40
34
19
19
2.105
1.789
7
9
29-06-2019 10:00
35
2
Final groups
1
COKLU Murat naci
UYMAZ Birol
0
2
31
40
24
24
1.291
1.666
9
7
29-06-2019 10:00
35
3
Final groups
1
CAPAK Can
ROUX Jean-christophe
2
0
40
36
26
26
1.538
1.384
11
6
29-06-2019 10:00
35
4
Final groups
1
SALMAN Gokhan
REVERCHON Jean
2
0
40
38
42
42
0.952
0.904
5
6
29-06-2019 10:00
36
Final groups
1
BK Grøndal (DNK)
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
2
0
8
0
160
98
103
103
1.553
0.951
11
8
29-06-2019 10:00
36
5
Final groups
1
NELIN Dion
HOFMAN Glenn
2
0
40
19
26
26
1.538
0.730
10
4
29-06-2019 10:00
36
6
Final groups
1
KNUDSEN Brian
VAN ERP Jean
2
0
40
36
34
34
1.176
1.058
5
4
29-06-2019 10:00
36
7
Final groups
1
SORENSEN Jacop
BURGMAN Raimond
2
0
40
14
15
15
2.666
0.933
11
5
29-06-2019 10:00
36
8
Final groups
1
LOHSE Michael
JORISSEN Jeffrey
2
0
40
29
28
28
1.428
1.035
11
8
29-06-2019 11:45
37
Final groups
2
FC PORTO (PRT)
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA (ESP)
2
0
8
0
160
100
93
93
1.720
1.075
11
6
29-06-2019 11:45
37
2
Final groups
2
SANCHEZ Daniel
ANGUITA Carlos
2
0
40
22
13
13
3.076
1.692
11
5
29-06-2019 11:45
37
3
Final groups
2
COSTA Rui manuel
GUIRAO Orenes jose diego
2
0
40
38
34
34
1.176
1.117
7
5
29-06-2019 11:45
37
4
Final groups
2
FERREIRA Joao pedro
MERCADER Mario
2
0
40
18
26
26
1.538
0.692
6
5
29-06-2019 11:45
37
1
Final groups
2
JASPERS Dick
CARRASCO Jose antonio
2
0
40
22
20
20
2.000
1.100
8
6
29-06-2019 11:45
38
Final groups
2
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
Varde BK (DNK)
2
0
6
2
142
149
107
107
1.327
1.392
7
8
29-06-2019 11:45
38
5
Final groups
2
CAUDRON Frédéric
LEPPENS Eddy
2
0
40
35
20
20
2.000
1.750
7
8
29-06-2019 11:45
38
6
Final groups
2
BURY Jeremy
ANDERSEN Thomas
2
0
40
39
31
31
1.290
1.258
7
6
29-06-2019 11:45
38
7
Final groups
2
DE BRUIJN Jean paul
HANSEN Brian
2
0
40
35
32
32
1.250
1.093
6
7
29-06-2019 11:45
38
8
Final groups
2
DEVOGELAERE Mikaël
SCHRODER Allen
0
2
22
40
24
24
0.916
1.666
3
6
29-06-2019 13:30
39
Final groups
1
FBN TEKSTIL BSK (TUR)
BK Grøndal (DNK)
2
0
6
2
155
140
102
102
1.519
1.372
8
7
29-06-2019 13:30
39
1
Final groups
1
TASDEMIR Tayfun
NELIN Dion
2
0
40
38
26
26
1.538
1.461
8
6
29-06-2019 13:30
39
2
Final groups
1
COKLU Murat naci
KNUDSEN Brian
0
2
35
40
27
27
1.296
1.481
6
5
29-06-2019 13:30
39
3
Final groups
1
CAPAK Can
SORENSEN Jacop
2
0
40
35
28
28
1.428
1.250
5
7
29-06-2019 13:30
39
4
Final groups
1
SALMAN Gokhan
LOHSE Michael
2
0
40
27
21
21
1.904
1.285
8
6
29-06-2019 13:30
40
Final groups
1
MORANGIS CYLLENE (FRA)
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
1
1
4
4
137
131
95
95
1.442
1.378
12
8
29-06-2019 13:30
40
5
Final groups
1
MERCKX Eddy
HOFMAN Glenn
2
0
40
21
13
13
3.076
1.615
12
5
29-06-2019 13:30
40
6
Final groups
1
UYMAZ Birol
VAN ERP Jean
2
0
40
30
18
18
2.222
1.666
5
4
29-06-2019 13:30
40
7
Final groups
1
ROUX Jean-christophe
BURGMAN Raimond
0
2
38
40
33
33
1.151
1.212
4
8
29-06-2019 13:30
40
8
Final groups
1
REVERCHON Jean
JORISSEN Jeffrey
0
2
19
40
31
31
0.612
1.290
4
5
29-06-2019 15:15
41
Final groups
2
FC PORTO (PRT)
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
1
1
4
4
118
129
84
84
1.404
1.535
7
8
29-06-2019 15:15
41
2
Final groups
2
SANCHEZ Daniel
BURY Jeremy
2
0
40
24
15
15
2.666
1.600
7
7
29-06-2019 15:15
41
3
Final groups
2
COSTA Rui manuel
DE BRUIJN Jean paul
0
2
24
40
26
26
0.923
1.538
5
8
29-06-2019 15:15
41
4
Final groups
2
FERREIRA Joao pedro
DEVOGELAERE Mikaël
2
0
40
25
24
24
1.666
1.041
7
7
29-06-2019 15:15
41
1
Final groups
2
JASPERS Dick
CAUDRON Frédéric
0
2
14
40
19
19
0.736
2.105
3
8
29-06-2019 15:15
42
Final groups
2
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA (ESP)
Varde BK (DNK)
0
2
0
8
73
160
98
98
0.744
1.632
5
8
29-06-2019 15:15
42
5
Final groups
2
CARRASCO Jose antonio
LEPPENS Eddy
0
2
17
40
24
24
0.708
1.666
3
5
29-06-2019 15:15
42
6
Final groups
2
ANGUITA Carlos
ANDERSEN Thomas
0
2
14
40
18
18
0.777
2.222
3
8
29-06-2019 15:15
42
7
Final groups
2
GUIRAO Orenes jose diego
HANSEN Brian
0
2
12
40
26
26
0.461
1.538
2
6
29-06-2019 15:15
42
8
Final groups
2
MERCADER Mario
SCHRODER Allen
0
2
30
40
30
30
1.000
1.333
5
6
29-06-2019 17:00
43
Final groups
1
FBN TEKSTIL BSK (TUR)
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
2
0
6
2
156
139
84
84
1.857
1.654
11
14
29-06-2019 17:00
43
1
Final groups
1
TASDEMIR Tayfun
HOFMAN Glenn
2
0
40
37
20
20
2.000
1.850
11
6
29-06-2019 17:00
43
2
Final groups
1
COKLU Murat naci
VAN ERP Jean
2
0
40
36
17
17
2.352
2.117
10
8
29-06-2019 17:00
43
3
Final groups
1
CAPAK Can
BURGMAN Raimond
0
2
36
40
27
27
1.333
1.481
5
14
29-06-2019 17:00
43
4
Final groups
1
SALMAN Gokhan
JORISSEN Jeffrey
2
0
40
26
20
20
2.000
1.300
9
11
29-06-2019 17:00
44
Final groups
1
MORANGIS CYLLENE (FRA)
BK Grøndal (DNK)
1
1
4
4
132
151
101
101
1.306
1.495
13
10
29-06-2019 17:00
44
5
Final groups
1
MERCKX Eddy
NELIN Dion
2
0
40
32
16
16
2.500
2.000
13
10
29-06-2019 17:00
44
6
Final groups
1
UYMAZ Birol
KNUDSEN Brian
0
2
19
40
18
18
1.055
2.222
4
6
29-06-2019 17:00
44
7
Final groups
1
ROUX Jean-christophe
SORENSEN Jacop
0
2
33
40
26
26
1.269
1.538
5
8
29-06-2019 17:00
44
8
Final groups
1
REVERCHON Jean
LOHSE Michael
2
0
40
39
41
41
0.975
0.951
5
5
29-06-2019 18:45
45
Final groups
2
FC PORTO (PRT)
Varde BK (DNK)
2
0
6
2
155
109
90
90
1.722
1.211
13
7
29-06-2019 18:45
45
1
Final groups
2
JASPERS Dick
LEPPENS Eddy
2
0
40
24
15
15
2.666
1.600
9
7
29-06-2019 18:45
45
2
Final groups
2
SANCHEZ Daniel
ANDERSEN Thomas
2
0
40
12
11
11
3.636
1.090
13
4
29-06-2019 18:45
45
3
Final groups
2
COSTA Rui manuel
HANSEN Brian
0
2
35
40
35
35
1.000
1.142
5
6
29-06-2019 18:45
45
4
Final groups
2
FERREIRA Joao pedro
SCHRODER Allen
2
0
40
33
29
29
1.379
1.137
4
7
29-06-2019 18:45
46
Final groups
2
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA (ESP)
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
0
2
0
8
95
160
105
105
0.904
1.523
8
10
29-06-2019 18:45
46
5
Final groups
2
CARRASCO Jose antonio
CAUDRON Frédéric
0
2
28
40
28
28
1.000
1.428
6
10
29-06-2019 18:45
46
6
Final groups
2
ANGUITA Carlos
BURY Jeremy
0
2
19
40
22
22
0.863
1.818
3
5
29-06-2019 18:45
46
7
Final groups
2
GUIRAO Orenes jose diego
DE BRUIJN Jean paul
0
2
21
40
29
29
0.724
1.379
4
6
29-06-2019 18:45
46
8
Final groups
2
MERCADER Mario
DEVOGELAERE Mikaël
0
2
27
40
26
26
1.038
1.538
8
6
30-06-2019 09:30
47
1/2 finals
1/2 Finals
FBN TEKSTIL BSK (TUR)
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
0
2
2
6
128
143
90
90
1.422
1.588
9
25
30-06-2019 09:30
47
1
1/2 finals
1/2 Finals
TASDEMIR Tayfun
CAUDRON Frédéric
0
2
16
40
8
8
2.000
5.000
6
25
30-06-2019 09:30
47
2
1/2 finals
1/2 Finals
COKLU Murat naci
BURY Jeremy
2
0
40
27
24
24
1.666
1.125
7
5
30-06-2019 09:30
47
3
1/2 finals
1/2 Finals
CAPAK Can
DE BRUIJN Jean paul
0
2
37
40
27
27
1.370
1.481
6
5
30-06-2019 09:30
47
4
1/2 finals
1/2 Finals
SALMAN Gokhan
DEVOGELAERE Mikaël
0
2
35
36
31
31
1.129
1.161
9
5
30-06-2019 11:30
48
1/2 finals
1/2 Finals
FC PORTO (PRT)
BK Grøndal (DNK)
2
0
6
2
141
107
84
84
1.678
1.273
6
8
30-06-2019 11:30
48
1
1/2 finals
1/2 Finals
JASPERS Dick
NELIN Dion
2
0
40
30
20
20
2.000
1.500
6
8
30-06-2019 11:30
48
2
1/2 finals
1/2 Finals
SANCHEZ Daniel
KNUDSEN Brian
2
0
40
16
21
21
1.904
0.761
6
3
30-06-2019 11:30
48
3
1/2 finals
1/2 Finals
COSTA Rui manuel
SORENSEN Jacop
0
2
32
38
20
20
1.600
1.900
6
7
30-06-2019 11:30
48
4
1/2 finals
1/2 Finals
FERREIRA Joao pedro
LOHSE Michael
2
0
29
23
23
23
1.260
1.000
5
3
30-06-2019 16:30
49
Final
Final
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
FC PORTO (PRT)
2
0
8
0
153
122
91
91
1.681
1.340
13
12
30-06-2019 16:30
49
1
Final
Final
CAUDRON Frédéric
JASPERS Dick
2
0
40
34
13
13
3.076
2.615
13
12
30-06-2019 16:30
49
2
Final
Final
BURY Jeremy
SANCHEZ Daniel
2
0
35
31
24
24
1.458
1.291
8
8
30-06-2019 16:30
49
3
Final
Final
DE BRUIJN Jean paul
COSTA Rui manuel
2
0
40
34
28
28
1.428
1.214
7
10
30-06-2019 16:30
49
4
Final
Final
DEVOGELAERE Mikaël
FERREIRA Joao pedro
2
0
38
23
26
26
1.461
0.884
4
4
Place
Group
Participant
Match points
Ind. match points
Points
Innings
Average
Best run
Best average
1
1
FBN TEKSTIL BSK (TUR)
6
18
462
297
1.555
11
1.857
2
2
FC PORTO (PRT)
5
18
433
267
1.621
13
1.722
3
2
BILLARD CLUB BAULOIS (FRA)
5
18
431
296
1.456
10
1.535
4
1
BK Grøndal (DNK)
3
14
451
306
1.473
11
1.553
5
2
Varde BK (DNK)
2
12
418
295
1.416
8
1.632
6
1
MORANGIS CYLLENE (FRA)
2
10
417
307
1.358
13
1.442
7
1
S.I.S. Schoonmaak (NLD)
1
6
368
282
1.304
14
1.378
8
2
CLUB BILLAR CASINO DE CARTAGENA (ESP)
0
 
268
296
0.905
8