Facebook

World Championship 3-Cushion


Organized by
Egyptian Federation of Billiard Sports
Event dates
07-12-2021 00:00 - 11-12-2021 23:59
Registration dates
12-10-2021 00:00 - 29-10-2021 23:59
Discipline
3-Cushion
Table format
Match Table
Registrations
Country
Egypt
Player
Registration
Status
LEGAZPI Ruben (ES)
Placed ESP
Confirmed
LINDEMANN Ronny (DE)
DEU 1
Confirmed
HORN Martin (DE)
Placed DEU
Confirmed
D'AGATA Alessio (IT)
ITA 1
Confirmed
ZANETTI Marco (IT)
Placed ITA
Confirmed
BEHZAT Cetin (CH)
CHE 1
Confirmed
FORTHOMME Roland (BE)
Placed BEL
Confirmed
MERCKX Eddy (BE)
Placed BEL
Confirmed
KAHOFER Arnim (AT)
AUT 1
Confirmed
PENNÖR David (SE)
SWE 2
Confirmed
NILSSON Michael (SE)
SWE 1
Confirmed
BLOMDAHL Torbjörn (SE)
Placed SWE
Confirmed
ANDERSEN Thomas (DNK)
DNK 3
Confirmed
HAACK-SøRENSEN Jacob (DNK)
DNK 2
Confirmed
NELIN Dion (DNK)
DNK 1
Confirmed
CENET Lütfi (TR)
Placed TUR
Confirmed
COKLU Murat naci (TR)
Placed TUR
Confirmed
SAYGINER Semih (TR)
Placed TUR
Confirmed
TASDEMIR Tayfun (TR)
Placed TUR
Confirmed
KOKKORIS Kostantinos (GR)
GRC 2
Confirmed
POLYCHRONOPOULOS Nikos (GR)
GRC 1
Confirmed
CAPAK Can (TR)
TUR 1
Confirmed
JORISSEN Jeffrey (NLD)
NLD 2
Confirmed
KOOLS Ludo (NLD)
NLD 1
Confirmed
JASPERS Dick (NLD)
Placed NLD
Confirmed
MARECHAL Gwendal (FR)
FRA 1
Confirmed
BURY Jeremy (FR)
Placed FRA
Confirmed
BOHAC Martin (CZ)
CZE 1
Confirmed
MOTTET Frédéric (BE)
BEL 4
Confirmed
CEULEMANS Bart (BE)
BEL 3
Confirmed
FORTON Francis (BE)
BEL 2
Confirmed
CEULEMANS Peter (BE)
BEL 1
Confirmed
COSTA Rui manuel (PT)
PRT 5
Confirmed


Position
Player
Status
Comment
1
KOOLS Ludo (NLD)
NL1
2
LEGAZPI Ruben (ES)
ES1
3
HAACK-SøRENSEN Jacob (DNK)
DK1
4
CEULEMANS Peter (BE)
BE1
5
CAPAK Can (TR)
TR1
6
POLYCHRONOPOULOS Nikos (GR)
GR1
7
LINDEMANN Ronny (DE)
DE1
8
BOHAC Martin (CZ)
CZ1
9
KAHOFER Arnim (AT)
AT1
10
COSTA Rui manuel (PT)
PT1
11
MARECHAL Gwendal (FR)
FR1
12
D'AGATA Alessio (IT)
IT1
13
NILSSON Michael (SE)
SE1
Reserve 1
BEHZAT Cetin (CH)
Reserve
CH1 - Reserve 1
Reserve 2
JORISSEN Jeffrey (NLD)
Reserve
NL2 - Reserve 2
Reserve 3
ANDERSEN Thomas (DNK)
Reserve
DK2 - Reserve 3
Reserve 4
FORTON Francis (BE)
Reserve
BE2 - Reserve 4
Reserve 5
KOKKORIS Kostantinos (GR)
Reserve
GR2 - Reserve 5
Reserve 6
PENNÖR David (SE)
Reserve
SE2 - Reserve 6
Reserve 7
CEULEMANS Bart (BE)
Reserve
BE3 - Reserve 7
Reserve 8
MOTTET Frédéric (BE)
Reserve
BE4 - Reserve 8
Reserve 9
BLOMDAHL Torbjörn (SE)
Reserve
UMB Seeded 1
Reserve 10
JASPERS Dick (NLD)
Reserve
UMB Seeded 2
Reserve 11
ZANETTI Marco (IT)
Reserve
UMB Seeded 3
Reserve 12
MERCKX Eddy (BE)
Reserve
UMB Seeded 4
Reserve 13
TASDEMIR Tayfun (TR)
Reserve
UMB Seeded 5
Reserve 14
SAYGINER Semih (TR)
Reserve
UMB Seeded 9
Reserve 15
COKLU Murat naci (TR)
Reserve
UMB Seeded 10
Reserve 16
HORN Martin (DE)
Reserve
UMB Seeded 11
Reserve 17
BURY Jeremy (FR)
Reserve
UMB Seeded 12
Reserve 18
CENET Lütfi (TR)
Reserve
UMB Seeded 13
Reserve 19
NELIN Dion (DNK)
Reserve
UMB Seeded 16
Reserve 20
FORTHOMME Roland (BE)
Reserve
UMB Seeded 17