Facebook

World Championship 3-Cushion


Organized by
Den Danske Billard Union
Delegate
WILD Diane
Event dates
26-11-2019 00:00 - 30-11-2019 00:00
Registration dates
17-09-2019 00:00 - 15-10-2019 23:59
Discipline
3-Cushion
Material
Simonis 300 Rapid
Registrations

By national federations

Location
Vaerket
Address
Sven Dalsgaard Plats 2
City
8900 Randers
Country
Denmark
Player
Registration
Status
VAN ERP Jean (NL)
NLD 2
Confirmed
COKLU Murat naci (TR)
Placed TUR
Confirmed
SAYGINER Semih (TR)
Placed TUR
Confirmed
TASDEMIR Tayfun (TR)
Placed TUR
Confirmed
HORN Martin (DE)
Placed DEU
Confirmed
JAESCHKE Dustin (DE)
DEU 1
Confirmed
KAHOFER Arnim (AT)
AUT 1
Confirmed
LEGAZPI Ruben (ES)
ESP 1
Confirmed
VAZ Carlos (LUX)
LUX 1
Confirmed
ANTONATOS Kostas (GR)
GRC 2
Confirmed
POLYCHRONOPOULOS Nikos (GR)
GRC 1
Confirmed
D'AGATA Alessio (IT)
ITA 1
Confirmed
PENNÖR David (SE)
SWE 2
Confirmed
NILSSON Michael (SE)
SWE 1
Confirmed
BLOMDAHL Torbjörn (SE)
Placed SWE
Confirmed
HANSEN Brian (DK)
DNK 4
Confirmed
SOERENSEN Jacob haack (DNK)
DNK 3
Confirmed
ANDERSEN Thomas (DK)
DNK 2
Confirmed
NELIN Dion (DK)
DNK 1
Confirmed
BEHZAT Cetin (CH)
CHE 1
Confirmed
VAN BEERS Barry (NL)
NLD 1
Confirmed
COSTA Rui manuel (PT)
PRT 1
Confirmed
ALES Jan (CZ)
CZE 1
Confirmed
BARBEILLON Jérôme (FR)
FRA 3
Confirmed
MARECHAL Gwendal (FR)
FRA 2
Confirmed
BURY Jeremy (FR)
FRA 1
Confirmed
CENET Lütfi (TR)
TUR 1
Confirmed
PHILIPOOM Jozef (BE)
BEL 4
Confirmed
CEULEMANS Peter (BE)
BEL 3
Confirmed
FORTHOMME Roland (BE)
BEL 2
Confirmed
MERCKX Eddy (BE)
BEL 1
Confirmed


Position
Player
Status
Comment
1
VAN BEERS Barry (NL)
NL1
2
LEGAZPI Ruben (ES)
ES1
3
NELIN Dion (DK)
DK1
4
FORTHOMME Roland (BE)
BE1
5
CENET Lütfi (TR)
TR1
6
POLYCHRONOPOULOS Nikos (GR)
GR1
7
JAESCHKE Dustin (DE)
DE1
8
ALES Jan (CZ)
CZ1
9
KAHOFER Arnim (AT)
AT1
10
COSTA Rui manuel (PT)
PT1
11
MARECHAL Gwendal (FR)
FR1
12
D'AGATA Alessio (IT)
IT1
13
NILSSON Michael (SE)
SE1
Reserve 1
BEHZAT Cetin (CH)
Reserve
Reserve 1
Reserve 2
VAZ Carlos (LUX)
Reserve
Reserve 2
Reserve 3
VAN ERP Jean (NL)
Reserve
Reserve 3
Reserve 4
HANSEN Brian (DK)
Reserve
Reserve 4
Reserve 5
CEULEMANS Peter (BE)
Reserve
Reserve 5
Reserve 6
ANTONATOS Kostas (GR)
Reserve
Reserve 6
Reserve 7
BARBEILLON Jérôme (FR)
Reserve
Reserve 7
Reserve 8
PENNÖR David (SE)
Reserve
Reserve 8
Reserve 9
PHILIPOOM Jozef (BE)
Reserve
Reserve 9
Reserve 10
TASDEMIR Tayfun (TR)
Reserve
UMB seeded 3
Reserve 11
SAYGINER Semih (TR)
Reserve
UMB seeded 4
Reserve 12
MERCKX Eddy (BE)
Reserve
UMB seeded 5
Reserve 13
COKLU Murat naci (TR)
Reserve
UMB seeded 9
Reserve 14
BURY Jeremy (FR)
Reserve
UMB seeded 10
Reserve 15
HORN Martin (DE)
Reserve
UMB seeded 12
Reserve 16
BLOMDAHL Torbjörn (SE)
Reserve
UMB seeded 14
Reserve 17
ANDERSEN Thomas (DK)
Reserve
Wild card org
Reserve 18
SOERENSEN Jacob haack (DNK)
Reserve
Wirld card org